Útočník s mačetou zranil v belgickém Charleroi dvě policistky. K zodpovědnosti se přihlásil Islámský stát

Útočník s mačetou zranil v belgickém Charleroi dvě policistky. K zodpovědnosti se přihlásil Islámský stát
Autor: redakční databáze|Popisek: belgičtí policisté
07 / 08 / 2016, 08:30

Došlo v Belgii k dalšímu útoku islamisty - ,,osamělého vlka", či migranta?

AKTUALIZOVÁNO / Útočník, který napadl dvě policistky, v nemocnici zemřel.

7. srpna / Pachatel mačetového útoku v sobotu podvečer podlehl svým zraněním, když byl během útoku postřelen. Zranění jedné z policistek jsou vážná, ale není ohrožena na životě. Belgický premiér Charles Michel v neděli uvedl, že se se jednalo o teroristický čin s tím, že policie zabránila mnohem větší tragédiiNa svém twitteru pak útok odsoudil.  Mezitím už Islámský stát potvrdil zodpovědnost za útok. Podle posledních zpráv došlo k útoku včera okolo čtvrté hodiny před budovou hlavní policejní stanice v centru Charleroi. Muž přistoupil k policistkám a bez jakéhokoliv váhání je napadl mačetou. Útočník je podle belgické prokuratury 33letý Alžířan, který v Belgii čtyři roky žil a je policii znám.

Dvě policistky zranil dnes v belgickém městě Charleroi muž s mačetou. Podle svědků při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký), informoval list La Libre. Útočníka postřelil a zadržel další příslušník policie.

Zranění jedné z policistek jsou vážná, utrpěla údajně hluboké sečné rány v oblasti obličeje. Zranění druhé napadené policistky jsou lehká.

K útoku došlo nedaleko hlavní policejní stanice v centru jihobelgického města, které leží asi 50 kilometrů od Bruselu.

Postřeleného pachatele převezli ve vážném stavu do nemocnice. Jeho totožnost a motiv jeho činu jsou zatím neznámé.

Bezpečnostní složky okolí místa útoku uzavřely. Ministr vnitra Jan Jambon už na twitteru uvedl, že úřady vzniklou situaci vyhodnocují. Čin označil za odporný. Útok odsoudil i premiér Charles Michel.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace