Útočník sľúbil vernosť IS, potom v Austrálii dobodal muža mačetou

Útočník sľúbil vernosť IS, potom v Austrálii dobodal muža mačetou
Popisek: ilustračný obrázok
11 / 09 / 2016, 11:00

22 ročný útočník, v Austrálii dobodal 59 ročného muža. Následne sa snažil bodnúť dôstojníkov na predmestí v Sydney. Pred týmto útokom údajne údajne sľuboval vernosť islamského štátu

Útočník bol zadržaný, na základe obvinenia z terorizmu. Motívy útočníka neboli známe, svoje obete osobne nespoznal. Neskor za zistili že jeho činy boli podnietené propagandou.

Zástupca komisára Catharina vyhlásila:

,,Vieme, že táto osoba ma silnú náboženskú vieru, inšpirovanú ISIS.''

Zranená obeť, ktorá utrpela vážne zranenia svojho tela a rúk, bola prevezená do miestnej nemocnice v kritickom stave.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace