Útočník v Hurgadě ubodal dva ukrajinské turisty

Útočník v Hurgadě ubodal dva ukrajinské turisty
Popisek: útok nožem
14 / 07 / 2017, 18:30

Dva ukrajinští turisté byli zavražděni v egyptském letovisku Hurgada při útoku nožem. Další čtyři turisty různých národností útočník zranil, informovalo podle agentury Reuters egyptské ministerstvo vnitra a bezpečnostní zdroje. Motiv činu je stále předmětem vyšetřování.

Předběžné vyšetřování podle ministerstva ukazuje, že muž patrně do rekreačního střediska připlaval z nedaleké veřejné pláže.

Klienti české cestovní kanceláře Blue Style, kteří byli ubytovaní v blízkosti útoku, jsou v pořádku. Oznámila to cestovní kancelář, která zároveň v prohlášení uvedla, že útok se přímo nedotkl turistů z České republiky.

Všem 14 klientům, kteří se nacházeli v bezprostřední blízkosti incidentu, Blue Style zajistila náhradní ubytování.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace