Útočník v Jeruzalémě zranil 8 lidí, z nichž dva později zemřeli

Útočník v Jeruzalémě zranil 8 lidí, z nichž dva později zemřeli
09 / 10 / 2016, 12:45

Palestinský útočník dnes postřelil ve východní části Jeruzaléma osm lidí, z nichž dva později podlehli vážným zraněním. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na mluvčího nemocnice, kam byly oběti převezeny. Policie podle médií muže pronásledovala a při přestřelce zabila.

Mluvčí policie Luba Samriová podle agentury AP uvedla, že 39letý útočník přijel k tramvajové zastávce plné lidí a zahájil palbu, přičemž vážně zranil jedenu z čekajících žen. Pak pokračoval v jízdě a postřelil jinou ženu sedící v autě. Následně ujížděl před policisty, kteří ho pronásledovali na motorkách, směrem do východní části města.

Aby se pronásledovatelů zbavil, muž zastavil, vystoupil z auta a začal střílet. Jednoho z policistů při tom vážně zranil. Během přestřelky byl potom sám zabit.

Policie později upřesnila, že mezi osmi zraněnými jsou i lidé, kteří seděli v autě, do něhož útočník narazil.

Podle agentury AFP při násilí, které se od začátku loňského října na palestinských územích, v Jeruzalémě a Izraeli opět zintenzivnilo, přišlo o život 232 Palestinců, 34 Izraelců, dva Američané, jeden Súdánec a jeden Eritrejec. Většina zabitých Palestinců byli útočníci nebo osoby podezřelé z útoku.

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku