Útočník ve švédské Ikee ubodal dva lidi

Útočník ve švédské Ikee ubodal dva lidi
Autor fotografie: Ilustrační foto|Popisek: Motiv krvavého činu není dosud objasněn
10 / 08 / 2015, 16:15

Oblíbená Ikea ve švédském městě Vasteras se stala dějištěm tragédie. Dosud neznámý útočník zde ubodal dva nakupující a jednoho muže těžce zranil.

Oběti prý byly běžní nakupující v oddělení kuchyní. Podle oficiálního prohlášení policie objevila muže a ženu, kteří byli zraněni nožem a kteří později podlehli svým zraněním. Podle svědků bylo na místě několik vozů záchranné služby a místo bylo obklíčeno bezpečnostními složkami. Policie prý už zatkla muže podezřelého z útoku, ale dosud není známa jeho identita ani motiv.

Nákupní centrum Ikea ve Vasteras je jedním z největším v zemi a leží 115 kilometrů od hlavního města Stockholm.

Zdroj: BBC

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace