Útočník z Nice jel až čtyři minuty, než skončila jeho smrtící jízda

Útočník z Nice jel až čtyři minuty, než skončila jeho smrtící jízda
Autor: Flickr.com|Popisek: nákladní vůz
01 / 10 / 2016, 15:30

Dosud to byla podle francouzských zdrojů zhruba necelá minuta (45 sekund). Útočník z Nice Mohamed Bouhlel, který provedl teroristický útok na den dobytí Bastilly 14. července, tak měl větší prostor na zabití 84 obětí, než se vědělo.

Útok ve francouzském Nice byl jedním z nejkrvavějších teroristických útoků, který se stal v tomto roce. Nyní se však ukazuje, že útočník měl daleko více času na zabíjení. V době útoku nebyla navíc anglická promenáda, kde se konaly oslavy výročí, dostatečně zabezpečena policisty a riziko možného teroristického útoku tak bylo zanedbáno.

Novináři z francouzské televize TMC navíc tvrdí, že vozidlo nezastavili policisté, ale samo zastavilo. To je v rozporu s tvrzením francouzského ministra vnitra Bernarda Cazeneuva, který na konci červenci prohlásil, že to byly právě bezpečnostní složky, které nakonec ,,učinily přítrž smrtící jízdě".

TMC Cazeneuvův výrok rozporují a naopak tvrdí, že vozidlo s Bouhlelem zabrzdilo ve 22:35 a nepokračovalo v další jízdě. Na promenádě navíc nebylo podle reportérů z TMC dostatek policistů, kteří by zabránili případnému teroristickému útoku.

V době Bouhlelovy smrtící jízdy tam mělo být pouze jedno policejní vozidlo, což by nahrávalo tvrzením, které již dříve přinesl deník Liberation, jenž poukazoval právě na nedostatečná bezpečnostní opatření na anglické promenádě.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace