Útočník zabil v centru Paříže jednoho člověka, motiv nejasný

Útočník zabil v centru Paříže jednoho člověka, motiv nejasný
12 / 05 / 2018, 22:45

V centru Paříže dnes zaútočil muž nožem na kolemjdoucí. Podle agentury AFP si čin vyžádal jednu oběť, na místě je také několik zraněných. Útočníka policie zastřelila. Motiv jeho činu je zatím nejasný.

K útoku došlo v druhém pařížském obvodu. Muž začal napadat nožem kolemjdoucí, policii se jej následně podařilo zneškodnit. Na místě kromě jednoho mrtvého zůstalo ležet i několik zraněných, podle agentury AP jsou čtyři, podle agentury Reuters je jich sedm. Zranění některých z nich jsou vážná.

"Útok v Paříži: Klaním se před chladnou hlavou a schopností policejních sil, které zneškodnily útočníka, (rychle) reagovat," uvedl na twitteru ministr vnitra Gérard Collomb. "Mé první myšlenky směřují k obětem tohoto hnusného činu," dodal. O motivu útočníka ministr nic nenapsal.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace