Útočníka z Nice policie znala

Útočníka z Nice policie znala
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: teroristický útok
15 / 07 / 2016, 11:30

V současné době probíhá intenzivní vyšetřování teroristického činu a identifikace pachatele, který má být tuniského původu.

Útočníka, který zabil v nákladním voze 84 lidí a stovku zranil, evidovala policie ve svých záznamech. Měl se předtím dopustit větších či menších kriminálních přečinů, jako například použití zbraně, a činů souvisejících s násilným chováním.

Terorista měl také policejní záznam, který zahrnuje krádeže nebo domácí násilí. V lednu tohoto roku byl zatčen, když se měl podle policie chovat násilně v restauračním zařízení. Měl zde také použít své zbraně.

Policie zatím ví, že útočník před teroristickým útokem v Nice nebyl spojen s dalšími teroristickými aktivitami. Nyní se vyšetřuje, jestli je skutečně napojen na nějakou světovou teroristickou organizaci, například Islámský stát. Policie pokračuje v další identifikaci pachatele a mezitím spustila razii, která je zaměřená na jeho majetek v Nice.

Zatím je jasné, že si terorista pronajal nákladní auto v obci Saint Laurent du Var několi dní před spácháním útoku. V nákladním voze policie našla jeho průkaz totožnosti, mobilní telefon a kreditní karty. V současné době policie také zkoumá záznam z venkovních kamer, kde je útočník vidět v momentě, kdy nastupuje do nákladního vozu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku