Útočníky máme kam pohřbít, naše vlast je obrovská řekl polský prezident

Útočníky máme kam pohřbít, naše vlast je obrovská řekl polský prezident
Autor: Pexels|Popisek: Polská vlajka
26 / 03 / 2022, 09:00

Jsme národ, který na nikoho neútočil, vždy jsme chtěli a stále chceme žít v míru, ale pokud nás někdo napadne, musí vzít v úvahu skutečnost, že budeme bránit naši vlast, řekl polský prezident Andrzej Duda.

Prezident byl na tiskové konferenci v Bruselu dotázán na „hrozby Ruska vůči Polsku“.

V Polsku se říká „nestrašit, neděsit“. Jsme národ, který chce žít v míru. Jsme národ, který zvláště za poslední století nikoho nenapadl. Vždycky jsme chtěli žít v míru, vždy na nás někdo útočil, byli jsme napadeni, odpověděl prezident.

Dále ujistil, že Polsko „stále chce žít v míru“. Odtrhli jsme se zpoza železné opony, získali zpět plnou suverenitu, nezávislost, ekonomickou svobodu, abychom mohli relativně pohodlně žít, rozvíjet se, bohatnout, poznávat svět a být světovými občany. A chceme, aby to pokračovalo. To je naše aspirace, jako společnosti a národa. Jsme neagresivní a nechceme nikoho napadat.

Zároveň zdůraznil: „Musíme se ale připravit, kdyby nás někdo napadl. Pokud na nás chce někdo zaútočit, ať už ze severu, z východu nebo z jakékoli jiné strany, musí počítat s tím, že budeme pevně stát při obraně naší vlasti."

Ujišťuji vás, že je dostatečně rozsáhlá, že nemáme kde útočníky pohřbít - dodal prezident. Mezi silné výroky Andrzeje Dudy z poslední doby patří i ten, že Rusové se na Ukrajině chovají jako jednotky SS a Putin jako Hitler.

Zdroj: TVP.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace