Útok islamistů z odnože Al-Káida na hotel v Mali

Útok islamistů z odnože Al-Káida na hotel v Mali
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Islamisté v Mali
08 / 08 / 2015, 07:30

Islamisté při útoku na hotel ve městě Sevare podle dřívějších informací agentury Reuters zabili nejméně šest lidí, z toho pět vojáků. Zemřeli prý rovněž minimálně tři útočníci.

Islamističtí ozbrojenci v pátek napadli v centrální části Mali hotel, který často využívají pracovníci OSN. Při útoku zabili nejméně pět lidí. Následovala přestřelka s malijskými vojáky, kteří budovu obklíčili. Malijská armáda následně oznámila, že ozbrojenci drží v hotelu až 10 rukojmích několika národností. Ruská ambasáda potvrdila, že je mezi nimi i ruský občan.

"Ozbrojenci se stáhli do hotelu a lidi uvnitř vzali jako rukojmí. Armáda se snaží situaci vyřešit," uvedl následně armádní mluvčí Souleymane Maiga. Jak dodal, při útoku dosud přišlo o život pět vojáků a tři ozbrojenci. Mezi rukojmími je údajně také ukrajinský občan, dále tři lidé z Jižní Afriky a Francouz. (Zdroj: tyden.cz)

Několik lidí se podařilo osvobodit, jak uvedla agentura AFP, která získala informace z tamních vojenských kruhů. "Nelze říci, že vše skončilo, ale určitý počet rukojmích byl osvobozen díky zásahu speciálních jednotek," uvedl jeden ze zdrojů. Podle dalšího zdroje bylo mezi osvobozenými pět cizinců. (Zdroj: ČTK)

Tagy článku