Útok islamistů z odnože Al-Káida na hotel v Mali

Útok islamistů z odnože Al-Káida na hotel v Mali
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Islamisté v Mali
08 / 08 / 2015, 07:30

Islamisté při útoku na hotel ve městě Sevare podle dřívějších informací agentury Reuters zabili nejméně šest lidí, z toho pět vojáků. Zemřeli prý rovněž minimálně tři útočníci.

Islamističtí ozbrojenci v pátek napadli v centrální části Mali hotel, který často využívají pracovníci OSN. Při útoku zabili nejméně pět lidí. Následovala přestřelka s malijskými vojáky, kteří budovu obklíčili. Malijská armáda následně oznámila, že ozbrojenci drží v hotelu až 10 rukojmích několika národností. Ruská ambasáda potvrdila, že je mezi nimi i ruský občan.

"Ozbrojenci se stáhli do hotelu a lidi uvnitř vzali jako rukojmí. Armáda se snaží situaci vyřešit," uvedl následně armádní mluvčí Souleymane Maiga. Jak dodal, při útoku dosud přišlo o život pět vojáků a tři ozbrojenci. Mezi rukojmími je údajně také ukrajinský občan, dále tři lidé z Jižní Afriky a Francouz. (Zdroj: tyden.cz)

Několik lidí se podařilo osvobodit, jak uvedla agentura AFP, která získala informace z tamních vojenských kruhů. "Nelze říci, že vše skončilo, ale určitý počet rukojmích byl osvobozen díky zásahu speciálních jednotek," uvedl jeden ze zdrojů. Podle dalšího zdroje bylo mezi osvobozenými pět cizinců. (Zdroj: ČTK)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.