Útok na policejní stanici v australském Sydney

Útok na policejní stanici v australském Sydney
Autor fotografie: Screenshot YouTube
22 / 07 / 2016, 11:30

AKTUALIZOVÁNO 25.7. / Na policejní stanici v Sydney nezaútočil český občan, řekla dnes mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová. Australská média podle ní minulý týden zveřejnila mylnou informaci.

22. července, 11:30 ČTK / Muž podle australských médií zapálil svůj automobil a pokusil se s ním vjet do strážnice, uvízl však ve vjezdu do policejních garáží. Motiv čtvrtečního činu dosud není jasný, místní úřady ale dnes vyloučily souvislost s terorismem; muž prý v minulosti trpěl psychickými problémy.

Útočník, který se podle britské zpravodajské stanice BBC jmenuje Peter Zhurawel, utrpěl vážné popáleniny. Policisté museli rozbít okna auta, aby ho vytáhli z hořícího vozu. Na místě zasahovali hasiči a vidět byli i pyrotechnici. "Je to zázrak, že nikdo další nebyl zraněn," pochválil zásahový tým Denis Clifford z policejního komisařství.

BBC s odvoláním na soudní dokumenty informovala, že Zhurawel měl dnes předstoupit před soud kvůli sporu s příbuznými a podle sousedky byl touto perspektivou ohromen. Ve sporu podle ní jde o to, kdo se bude starat o devadesátiletou matku.

Napadená policejní stanice na západě Sydney v minulosti čelila hrozbám. Nedávno byla její bezpečnost vylepšena nákladem čtvrt milionu australských dolarů, například o neprůstřelná okna. 

21.července, 12:30 / Vůz naložený plynovými lahvemi vjel do podzemního parkoviště policejní stanice v Merrylands v západním Sydney.

Informaci zveřejnil server theguardian.com. Podle australských médií se jednalo o teroristický útok, rozchází se informace o tom, zda vůz vybuchl nebo ne. Policie řidiče zadržela a vyslýchá ho. Na místě zasahovala protiteroristická jednotka.

 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.