Útok proti belgickým policistům má údajně na svědomí bývalý voják a příznivec džihádistů

Útok proti belgickým policistům má údajně na svědomí bývalý voják a příznivec džihádistů
07 / 10 / 2016, 07:15

Belgická policie zatkla muže, který zaútočil na policisty v bruselském Schaerbeeku. Je to bývalý voják belgické armády, který byl v kontaktu s džihádisty.

Útočník ve středu bodl jednoho policistu do krku a druhého do břicha. Násilník utekl, ale brzy ho jiní policisté dopadli. Bránil se zatčení a zlomil nos jednomu policistovi, který útočníka nakonec střelil do nohy. 

Zatčený 43 letý Belgičan Hicham Diop byl do roku 2009 vojákem belgické armády. Bezpečnostní složky ho zmiňují v některých dřívějších případech islámského terorismu. Udržoval podle nich kontakty s džihádisty, kteří odjeli z Belgie do Sýrie. V roce 2004 kandidoval v regionálních volbách za proislámskou stranu PCP, která již zanikla. Policie krátce po útoku zatkla i Hichamova staršího bratra Aboubakera. Zdroj: lidovky.czlacapitale.be

Desítky radikálních muslimů v belgické armádě

Podle televize RTL měl blízko ke kazateli Olivierovi Dassymu z Belgického islámského centra (CIB) v Molenbeeku. Podle informací, které získala RTL od obhájce Sébastiena Courtoye, měl Hicham Diop infiltrovat CIB, ale odmítl to. Zdroj: novinky.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.