Útok "šíleného střelce" v kanadské škole má pět obětí

Útok &quote;šíleného střelce&quote; v kanadské škole má pět obětí
Autor fotografie: Google Maps /© Kayoty / Wikipedia
23 / 01 / 2016, 08:15

Při páteční střelbě na škole v kanadské provincii Saskatchewan zemřelo pět lidí, další dva se nacházejí v kritickém stavu.

Údajný střelec byl zadržen a situace je nyní pod kontrolou. Oznámil to kanadský premiér Justin Trudeau. Škola se nachází v odlehlé domorodé komunitě La Loche, kde žije asi 2600 lidí. 

Starosta La Loche Kevin Janvier podle agentury AP uvedl, že útočník zastřelil jeho 23letou dceru Marii, která byla učitelkou. "Doma zastřelil dva své bratry a vydal se do školy," dodal. Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Školu v La Loche podle serveru BBC navštěvuje zhruba 900 dětí od předškolního věku až po dvanáctou třídu, což je poslední třída střední školy. Zdroj: CNN

Podle agentury Reuters jde o nejhorší případ střelby na škole v Kanadě od roku 1989, kdy bylo v Montrealu zabito 14 studentů.

Jeden ze žáků školy v La Loche řekl televizi CBC, že slyšel větší počet výstřelů. "Utíkal jsem pryč ze školy. Bylo tam hodně křiku, padlo asi šest, sedm výstřelů, než jsem se dostal ven," řekl.


Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace