Útok v muslimské modlitebně v Curychu má na svědomí Švýcar. Spáchal sebevraždu

Útok v muslimské modlitebně v Curychu má na svědomí Švýcar. Spáchal sebevraždu
21 / 12 / 2016, 11:45

AKTUALIZOVÁNO

21.12. / Útočník, který v pondělí postřelil tři muže v islámském centru v Curychu, byl 24letý švýcarský občan, ghanského původu. Pachatel pocházel z městečka Uster v kantonu Curych a měl legálně drženou zbraň. A měl údajně psychické problémy, uvádí server novinky.cz


 

20.12.2016 / Curych ČTK - Útočník, který v pondělí postřelil tři muže v islámském centru v Curychu, byl 24letý Švýcar. Na dnešní tiskové konferenci to uvedla místní policie. Podle ní nic nenasvědčuje tomu, že by byl útok spojen s teroristickou organizací Islámský stát (IS) či obecně muslimským radikalismem. Pachatel po svém činu s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu. Jeho tělo bylo nalezeno nedaleko modlitebny.

 

Policie podle agentury Reuters uvedla, že stejný útočník zřejmě zabil také muže, jehož mrtvola byla nalezena v Curychu v neděli. Útočník a oběť se prý znali. Agentura AFP napsala, že útočník se zabýval okultními vědami. Motiv jeho činu není zatím přesně známý.

V islámském centru v největším švýcarském městě Curych postřelil Švýcar v pondělí tři muže ve věku 30, 35 a 56 let, dva z nich utrpěli těžká zranění. V islámském centru tou dobou bylo deset osob, hlavně ze Somálska, Eritreje a severozápadní Afriky. Zranění byli operováni a jsou ve stabilizovaném stavu.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace