Útoky na imigranty jsou v Polsku na denním pořádku, říká bývalý reportér ČT

Útoky na imigranty jsou v Polsku na denním pořádku, říká bývalý reportér ČT
Autor: Flickr.com|Popisek: polská vlajka
10 / 01 / 2017, 10:00

Útoky v Polsku na imigranty jsou běžné a nemělo by nás to překvapit, řekl to rozhovoru pro DVTV bývalý zahraniční reportér České televize Josef Pazderka.

Podle něho je incident ve městě Elk, kdy měl být mladý Polák ubodán za to, že hodil petardu do obchodu s kebabem, jen špičkou ledovce, a v Polsku podobných útoků naopak přibývá.

V Polsku jsou dlouhodobě zjitřené a negativní emoce zejména vůči imigrantům, muslimům a proti těm, kteří jen ,,vypadají jinak" a mluví jiným jazykem. Jako příklad uvedl Pazderka polského profesora z Varšavské univerzity, který jel se svým německým kolegou v tramvaji ve Varšavě a začal s ním hovořit v němčině. Okamžitě potom byli oba fyzicky napadeni. Jako další příklad pak uvedl Pazderka i ženu snědší pleti, která měla dredy. Té někdo na auto napsal ,,Alláhu akbar".

Podle bývalého reportéra ČT je to dáno tím, že Poláci jsou na rozdíl od Čechů emocionálnější a polská společnost je více rozdělená a polarizovaná. Pazderka v rozhovoru připomíná, že žijeme vlastně v ,,postfaktické" době, kdy vlivem Brexitu, migrační krize a dalších faktorů lidí přestávají zajímat fakta, ale jsou naopak daleko více náchylnější k emocím.

Tato atmosféra se podle Pazderky odráží i na polské politické scéně, kdy někteří politikové podobným případům násilí veřejně tleskají.

 

Zdroj: video.aktualne.cz

 

psali jsme:

VIDEO: Mladý Polák byl ubodán za to, že hodil do obchodu s kebabem petardu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace