Útoky na Poláky ve Velké Británii nepřestávají

Útoky na Poláky ve Velké Británii nepřestávají
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: britská vlajka
14 / 09 / 2016, 10:00

Vlna fyzických útoků na Poláky ve Velké Británii pokračuje. Nejnovější obětí ,,útoků z nenávisti" se stal Polák, který byl napaden skupinou asi 20 mladistvých útočníků.

Polská ambasáda ve Velké Británii v úterý  informovala, že došlo k dalšímu útoku na občana polské národnosti. Muž je po napadení se zraněními hospitalizován v nemocnici. Nejnovější útok se stal v severoanglickém Leedsu.

V prohlášení polská ambasáda uvedla, že je ,,velmi zarmoucena"dalším útokem na svého občana a podotkla, že těchto útoků bylo v posledních měsících asi 30.

Před dvěma týdny proběhl v Harlow útok na dva Poláky, z nichž jeden později na následky zranění zemřel v nemocnici. Poté proběhlo ve stejném městě další napadení Poláků. Po vystoupení Velké Británie z EU se stali právě Poláci terčem fyzicky orientovaných ,,útoků z nenávistí", jak je policie kvalifikuje.

Nejnovější incident se stal v pátek okolo půl desáté večer. Skupina asi 20 teenagerů si vyhlédla osmadvacetiletého Poláka a jeho přítele. Napadený Polák se pokusil okamžitě utéct, ale skupina ho dohnala a začala na něho útočit pěstmi a kopy. Oběť se zotavuje se zranění na hlavě, které ji podle leedské policie neohrožují na životě.

Po brexitu stoupla míra vlna xenofobních a rasově orientovaných útoků na nejen na Poláky až o 58%.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku