Útoky přes routery vyřeší Turris. Získejte absolutní ochranu sítě za 1 Kč

Útoky přes routery vyřeší Turris. Získejte absolutní ochranu sítě za 1 Kč
Autor: CZ.NIC, z. s. p. o.,|Popisek: Projekt Turris vyřeší zajištění bezpečnosti vaší domácí sítě.
19 / 01 / 2015, 09:00

19.1.2015 / Router - zařízení, které spojuje váš počítač, mobil apod. se světovou sítí je častým útokem hackerů. Projekt Turris vyřeší zajištění bezpečnosti vaší domácí sítě.
Zdroj: CSIRT

Už 18. prosince loňského roku vydal CSIRT.cz upozornění na to, že 12 milionů domácích routerů je zranitelných a mohou být ovládnuty útočníkem. Psali jsme o tom v našem článku "Check Point objevil vážnou zranitelnost domácích routerů - ohrožena data miliónů uživatelů internetu"

Většina uživatelů se víceméně vůbec nezajímá o zajištění bezpečnosti svého routeru, neprovádí aktualizace firmwaru, atd. Jedním z řešení je využití softwaru AVASTu (psali jsme v článku "Nový Avast 2015 jako první na světě představuje unikátní funkci „Zabezpečení domácí sítě“).

S dalším řešením přichází CZ.nic v rámci projektu Turris, což je služba, která pomáhá uživatelům s ochranou domácí sítě pomocí speciálního routeru. Jedná se o neziskový výzkumný projekt sdružení CZ.NIC, z. s. p. o., správce české národní domény .CZ.

Každý uživatel služby obdrží router Turris, který kromě funkcí běžného domácího routeru umí takéanalyzovat provoz mezi internetem a domácí sítí a identifikovat podezřelé datové toky. Při jejich detekci pak, podobně jako strážní věž, upozornícentrálu Turris na možný útok. Centrála systému umožňuje porovnat data z mnoha připojených routerů Turris a vyhodnotit nebezpečnost detekovaného provozu.

V případě, že je odhalen útok, jsou vytvořeny aktualizace, které jsou distribuovány do celé sítě Turris a pomáhají tak chránit všechny její uživatele.

Vzhledem k výzkumné povaze projektu zařízení nabízíme formou dlouhodobého pronájmu zasymbolickou cenu 1 Kč. Podmínkou pro účast v projektu pak je závazek využívání routeru Turris po předem stanovenou dobu ve funkci hlavního bodu připojení sítě k internetu a nezasahování do provozovaného sběru dat.

Více o projektu se dozvíte na stránkách //www.turris.cz/cs

Psali jsme také:

CSIRT: počítačové útoky v roce 2014

Pozor na zprávu o údajné objednávce - jedná se o podvod

Check Point odhalil zranitelnosti v portálech pro správu systémů tří bezpečnostních dodavatelů.

Jak se chránit před hackery na sociálních sítích

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace