Útoky ve Francii pokračují. Další střelba proti policistům na jihu Paříže

Útoky ve Francii pokračují. Další střelba proti policistům na jihu Paříže
Autor: Redakce|Popisek: Útoky ve Francii pokračují. Další střelba proti policistům na jihu Paříže
08 / 01 / 2015, 10:15

8.1.2015 / Dva policisté byla postřeleni neznámým útočníkem.
Zdroj: news.sky.com

Francie vyhlásila nejvyšší stupeň teroristického ohrožení. V ulicích jsou tisíce po zuby ozbrojených policistů, četníků i vojáků. Pod policejním dohledem jsou také mešity, kostely a další místa. 

Úřední místa se obávají, že prozatím pokojné demostrace, které probíhají po celé zemi, a kterých se účastní statisíce francouzů, by mohly přerůst v rasistické nepokoje proti muslimskému obyvatelstvu. 

Mezitím došlo k dalšímu útoku v hlavním městě. Když policisté přijeli ráno po sedmé hodině k dopravní nehodě Renaultu Clio  v Montrouge Hauts-de-Seine, neznámý útočník v neprůstřelné vestě zahájil na policisty palbu z automatické pušky. Dva policisty zranil, policistka je zraněna vážně. Potom utekl směrem ke stanici metra, podle jiných zdrojů ujel ukradeným autem.

Podle Le Monde policie zadržela jednu osobu, ale údajně se nejedná o střelce. Ten je podle RTL černoch, včerejší teroristé byli arabského původu. A na rozdíl od včerejška svědci neslyšeli žádné "Alláh akbar". Není jasné, nakolik případ souvisí s popravou v redakci. Střílelo se ze samopalu(ů) Heckler & Koch MP5, zatímco včerejší střelci měli kalašnikovy (zdroj: tyden.cz).

Francouzský prezident vyhlásil dnes den státního smutku a v katedrále Notre Dame se bude konat zádušní mše. Všechny dnešní noviny vyšly s černou přední stranou.

Zdroj: YouTube, TomoNews US 

Zdroj: YouTube, MSNBC News

Psali jsme také:

Francouzské bezpečnostní orgány věděly o nebezpečí teroristického útoku. Jsou ale bezradné

Bezprecedentní teroristický útok radikálních islamistů v Paříži. Evropa je v šoku

České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách

Cestovní manuál agentů CIA o kontrolách na ruzyňském letišti

Další teroristický útok ve Francii - vláda povolává do ulic další policisty a vojáky

Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii.

Islamisté zaútočili v australském Sydney

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace