Uveden nový software pro proaktivní ochranu před kyberútoky

Uveden nový software pro proaktivní ochranu před kyberútoky
Autor fotografie: Axis DM|Popisek: ukázka monitoru se systémem
16 / 02 / 2018, 08:00

Na trhu je nový software AXIS Device Manager, který je podle výrobce komplexním nástrojem pro lokální správu zařízení. Jedná se o jednoduchý, cenově dostupný a bezpečný způsob, jak zvládat všechny základní instalační a provozní nároky různých síťových prvků. Ve světě, kde jsou bezpečnostní hrozby stále běžnější. Navíc slouží jako nástroj k proaktivní ochraně zařízení a sítě.

Software AXIS Device Manager je upgradem populární platformy AXIS Camera Management, proto, aby pomohla zákazníkům zajistit jednoduchou instalaci a úsporný provoz jejich zařízení, a zároveň proaktivně chránit síť i zařízení před riziky v oblasti kyberbezpečnosti.

Software nabízí širokou škálu funkcí pro správu zařízení, mezi něž patří:
Automatické přidělování IP adres
Instalace, konfigurace, nahrazení či upgrade jakéhokoli jednotlivého zařízení
Kopírování konfigurací mezi tisíci zařízeními
Připojení k více serverům/systémům
Body obnovení a základní tovární nastavení
Upgrade firmwaru zařízení
Správa a aktualizace uživatelských účtů a hesel
Instalace a obnovení certifikátů HTTPS & IEEE 802.1x

Podporuje kyberbezpečnost

V prostředí, kde se technologie neustále mění a vyvíjejí a kde jsou hrozby kybernetického zločinu stále sofistikovanější, je důležité, aby bezpečnostní infrastrukturu bylo možné spravovat dynamicky a na denní bázi. Nový program přináší značně vyšší úroveň bezpečnosti zařízení tím, že umožňuje centralizovanou správu účtů, hesel a certifikátů, a také ochranu zařízení podle zásad, které Axis doporučuje v dokumentu zvaném hardening guide. Software tak umožňuje instalačním technikům a administrátorům systému snadněji a úsporněji spravovat a implementovat důležité prvky bezpečnostního managementu.

Psali jsme: Jak ochránit své blízké prostřednictvím GPS monitoringu?

„Jste-li schopni přistupovat ke všem zařízením ve své síti, efektivně je instalovat, přizpůsobovat a zabezpečovat, šetří to ohromné množství času a námahy. AXIS Device Manager je prostředek k dosažení všech Axis zařízení, ať už jsou v jakékoli fázi svého životního cyklu, který umožňuje provést potřebné změny v jejich nastavení,“ komentuje Ola Lennartsson, globální produktový manažer výrobce softwaru pro segment systémového managementu. „V rychlém tempu současného světa jsou každé statické zařízení nebo síť nejen brzy zastaralé, ale potenciálně náchylnější k různým kybernetickým hrozbám. Proto je pro naše zákazníky důležité ujištění, že mohou použít nástroj, který jim umožní jednoduše, rychle a spolehlivě spravovat všechna zařízení v jejich síti. Tím nástrojem je právě AXIS Device Manager.”

Software AXIS Device Manager nahrazuje předchozí nástroj AXIS Camera Management.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.