Už 40 zaměstnavatelů ho odmítlo. Jmenuje se jako krvavý diktátor

Už 40 zaměstnavatelů ho odmítlo. Jmenuje se jako krvavý diktátor
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Saddám Husajn
25 / 03 / 2017, 16:00

Indický inženýr má velký problém najít práci. Jeho jméno má ,,krvavý" cejch.

Indický inženýr z města Jamshedpur je nešťastný z toho, že ho jeden zaměstnavatel po druhém odmítají přijmout do práce. Důvod? Jeho jméno Saddám Husajn (v originále Hussain). Vždy byl kvůli svému jménu ,,jako přes kopírák" odmítnut, i když má univerzitní diplom.

Indický inženýr, jehož jméno deník Independent neuvádí, se rozhodl k ,,radikálnímu" kroku. Chce si nechat změnit úředně jméno na Sajid, aby už sebou nenesl cejch krvavého diktátora, který byl popraven v roce 2006.

Deníku The Hindustan Times řekl, že nemá za zlé svému dědovi, který ho po iráckém diktátorovi pojmenoval. Nicméně jméno mu velmi komplikuje jeho budoucí pracovní život. ,,Zaměstnavatelé se mě bojí kvůli mému jménu zaměstnat," sdělil indickému deníku.

Kromě něho jsou jeho spolužáci z univerzity zaměstnaní, on jediný ne. Personální oddělení firem podle jeho názoru sice nemají se jménem problém, přesto se už v dalších fázích pohovorů neozvou. ,,Jsem nevinná oběť zločinů někoho jiného," prohlásil v rozhovoru. Indický inženýr je nicméně připraven ,,válku s jménem" vyhrát a konečně získat vysněné místo.

 

psali jsme:

související: Lži kolem vojenské invaze do Iráku v roce 2003. Blairova soukromá válka aneb Zbraň hromadného podvodu

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace