Už ani Itálie nechce další uprchlíky. Tak rozhodli voliči.

Už ani Itálie nechce další uprchlíky. Tak rozhodli voliči.
Autor fotografie: FRONTEX|Popisek: Ilustrační foto
11 / 06 / 2015, 19:30

AKTUALIZOVÁNO / Na severu Itálie už je 50 tisíc uprchlíků. Místní starostové i občané odmítají jejich přijetí, situace se dramatizuje.

11.6.2015 / Podle dnešních informací TV Prima jsou ti Italové, kteří nesouhlasí s tím, aby v jejich městech nebo vesnicích byli ubytováváni uprchlíci, slovně napadáni ochránci lidských práv a humanitárními pracovníky a je jim vytýkáno, že odmítají pomáhat. V jedné vesnici mělo být ubytováno až 800 uprchlíků, tedy téměř stejně tolik, kolik je místních obyvatel.

8.6.2015 / Víkendové volby v Itálii vyhrála Liga Severu Mattea Salviniho, která kritizuje Evropskou unii a odmítá přistěhovalce. Italští starostové se bouří proti centrální vládě v Římě.

Informaci přinesl server parlamentnilisty.cz s odvoláním na britský list The Guardian.

Úspěch Ligy Severu je dle Guardianu založen na odmítání přistěhovalců a kritice Evropské unie. „Dvaačtyřicetiletý Salvini dokázal uspět v částech Itálie, které vždy patřily středo a levicově orientovaným voličům. Těží z rostoucí opozice vůči EU a také znepokojením italských voličů nad tisíci uprchlíků z Afriky, kteří každý týden přistávají u italských břehů,“ konstatuje Guardian.

Proti dalšímu přílivu uprchlíků se začali hlasitě ozývat i starostové severoitalského regionu Lombardie, který nejbohatším regionem v Itálii a jeden z nejbohatších v Evropě. Region obývá zhruba šestina obyvatel Itálie. 

O problémech s nelegálními uprchlíky, se kterými se potýká například severoitalské Bolzano, jsme psali v článku "Uprchlíci míří na sever Itálie a dál do Evropy. Mezinárodními vlaky do Innsbrucku a Mnichova"

Prezident  Lombardie Roberto Maroni včera na svém Twitteru vyzval všechny starosty v regionu, aby nepřijímali další žadatele o azyl, kteřé nezákonně vstupují na italskou půdu. "Starostové Lombardie musí odmítat přijímání ilegálních přistěhovalců, které je jim nařizováno z Říma. V opačném případě snížíme naše finanční příspěvky do státního rozpočtu". Místní úřady mají pravomoc dohodnout se s italskou vládou na počtech žadatelů o azyl a následně mohouod ní požadovat finanční prostředky. 

Od začátku roku už dorazilo do Itálie nejméně 50.000 imigrantů, což je nárůst o 10 procent, v porovnání s loňnským rokem. (Zdroj: sputniknews.com)

Tagy článku