Už je tady zase! Němci vítali Hitlera

Už je tady zase! Němci vítali Hitlera
Autor fotografie: Constantin film|Popisek: Adolf u novinového stánku
11 / 10 / 2015, 10:15

Muž, oblečený jako Adolf Hitler cestoval Německem a analyzoval reakce kolemjdoucích. Kupodivu, u Braniborské brány v Berlíně, ho vítali jako hvězdu. Provokace byla spojena s filmovou adaptací knihy "Er ist wieder da" Timura Vermese, v Česku známe jako „Už je zase tu“.

Oliver Mascucci je herec, kterého ředitel projektu David Wnendt oblékl do nacistické uniformy a stylyzoval do podoby Adolfa Hitlera. Jeho cestu a reakce kolemjdoucích nahráli na dvě kamery.

Hitler v ulicích

Verfilmung des Romans "Er ist wieder da"

Wenn "Hitler" auf "normale" Leute trifft...

Posted by tagesschau on Tuesday, 6 October 2015

Překvapivě, Hitler nevzbudil negativní reakce Němců, a to i přesto, že Wnendt byl přesvědčen, že pohyb válečného zločince na ulicích vzbudí rozhořčení. Kolemjdoucí si dělali s Vůdcem fotografie, vítali ho a zdravili jako hvězdu.Někdo v davu dokonce křičel "Miluji tě!".

Jak je možné, že tolik lidí reagovalo tak pozitivně? David Wnendt byl z této situace vyděšený.

Herec představující Hitlera k tomu dodává: "Na jednom místě se kolem mě shromáždil dav. Jedna žena mi řekla, že mě miluje, a požádala mě, abych ji obejmul. Další, mě k mé úlevě začala mlátit."

Tvůrci filmu na motivy knihy Timura Vermes, „Už je zase tady“ zorganizovali i provokaci. Muž, oblečený jako anarchista začal křičel anti-německá hesla a skupina kolem Hitlera muže napadla...

Lepší promo si k filmu asi tvůrci nemohli přát. Film je v kinech od 8. října.

Er is wieder da

Zdroj: Pikio.pl

Tagy článku