Už se nepřepracují. Japonská vláda chystá výrazné snížení ,,smtelných" přesčasů

Už se nepřepracují. Japonská vláda chystá výrazné snížení ,,smtelných&quote; přesčasů
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: japonská vlajka
20 / 01 / 2017, 09:00

Japonská vláda hodlá řešit alarmující množství úmrtí, jež způsobí každoročně přesčasy.

O Japoncích je všeobecně známo, že patří k těm, kteří napracují nejvíc přesčasů. To však i podle vlády vede k velkému množství sebevražd, které pramení z nadměrného stresu. Jsou známé i případy, že někteří zaměstnanci napracují až 100 hodin přesčasů každý měsíc.

Proto chystá japonský premiér Šinzó Abe vládní plán, který by výrazně zredukoval počet přesčasů. Od určitého počtu přesčasů za měsíc by platil strop, který by byl pro zaměstnance striktní. Současně Abe navrhuje, aby došlo k lepšímu sladění hektického pracovního života s tím rodinným.

Součástí vládního schématu by tak byly ,,volnější pátky", kdyby bylo možné každý poslední pátek v daném měsíci odejít z práce již dříve než obvykle.

Vládní plán je podporován a propagován Japonskou podnikatelskou federací. Jiné podnikatelské skupiny však namítají, že je potřeba především zkrátit každodenní standardní dobu trávenou v práci. Jen pak je možné vhodně sladit pracovní život s rodinným.

Premiér Abe chce postupně části vládního plánu uvést do praxe již v únoru.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.