Už nikdy se nevrátíme k masové imigraci, prohlásil po teroristickém útoku ,,frustrovaný" švédský premiér

Už nikdy se nevrátíme k masové imigraci, prohlásil po teroristickém útoku ,,frustrovaný&quote; švédský premiér
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: migranti
10 / 04 / 2017, 16:30

Švédský premiér Stefan Löfven prohlásil, že s masovou imigrací je už konec.

Premiér Löfven se zavázal, že dojde ke znatelné změně liberálního postoje země a prohlásil, že k masovému přílivu migrantů z roku 2015 už nikdy znovu nedojde. Jaké kroky nyní Švédsko podnikne, však zatím nesdělil.

Premiérův výrok je reakcí na páteční teroristický útok, při kterém zemřeli čtyři lidé. „Švédsko se nikdy nevrátí k masové imigraci, kterou jsme měli na podzim roku 2015. Nikdy. Každý, komu byla zamítnuta žádost o pobyt, by se měl vrátit domů. Tohle mě obrovsky frustruje,“ citoval Löfvena deník Daily Mail.

Čtěte také: Imigranti stojí Švédsko 250 miliard ročně

Rachmat Akilov, který byl neúspěšným žadatelem o azyl, použil k útoku kamion a najel s ním na frekventovanou nákupní třídu. Zanechal po sobě čtyři mrtvé.  I když projevoval sympatie k Islámskému státu a švédské tajné služby o něm věděly, přesto Akilova nedeportovaly ze země či nezatkly. Podle policie se Akilov k činu přiznal a zřejmě se inspiroval u londýnského teroristického útoku, spáchaného několik týdnů předtím. 

Čtěte také: Čeká brzy Švédsko radikální změna? Protiimigrační Švédští demokraté by nyní vyhráli volby

,,Frustrovaný" švédský premiér také řekl, že, že takoví lidé jako Akilov v zemi nemají co pohledávat a Švédsko končí s pohostinností a vstřícností, kterou již dlouho projevovalo. „Teroristé chtějí, abychom se báli. Abychom změnili své chování a přestali žít běžným způsobem. Přesně to ale neuděláme. Teroristé nikdy Švédsko neporazí. Nikdy,“ dodal švédský premiér.

 

psali jsme:

Švédsko končí s pohostinností pro imigranty. Teď jsou pro zemi hrozbou

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku