Už se perou - Putinovy jednotky mezi sebou bojují o kořist

Už se perou - Putinovy jednotky mezi sebou bojují o kořist
Autor fotografie: Ukrajinské ministerstvo obrany (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Válka na Ukrajině
01 / 05 / 2022, 09:00

V okupované Kiselivce (Černobajivské vesnické společenství v Chersonské oblasti) došlo k přestřelce mezi jednotkami ruské armády.

Konflikt vznikl mezi jednotkami čečenské a burjatské národnosti 29. dubna 2022. Nočního incidentu se zúčastnilo více než 50 účastníků z každé strany. Přesný počet zraněných a mrtvých zatím není znám.

Příčiny mezietnických konfliktů je neochota Burjatů vést útok a „nerovnost“ podmínek s Čečenci. Ti posledně jmenovaní nejsou vůbec v popředí, zůstávají vzadu jen jako „zátarasové oddíly“. Jejich úkolem je povzbudit okupační síly k aktivní akci. Tedy zahájit palbu na ty, kteří se snaží ustoupit.

Dalším důvodem nenávisti mezi Burjaty a Čečenci je nerovnoměrné rozložení kořisti. Hlavní „zisk“ z rabování dostávají totiž Čečenci.

Kvůli neochotě zúčastnit se ofenzivy vznikl také konflikt mezi veliteli a personálem ruských ozbrojených sil v okupované Fedorovce v Záporožské oblasti. Rusové si stěžují místním na podvody během podepisování služby v armádě a zisku souhlasu s účastí v bojích proti Ukrajině.

Ukázalo se, že ruským kontraktorům byla přislíbena operace podle „krymského scénáře“. Tedy nedostatek odporu Ukrajiny, přidělování bydlení na okupovaných územích a klidná služba.

Když viděli, jak válka ve skutečnosti vypadá, mnoho Rusů odmítlo pokračovat ve své službě. To vedlo ke konfliktu, který byl vyřešen FSB. Někteří z vojáků byli po výsleších odvedeni neznámo kam. Na místo služby se nevrátili.

Ukrajinský generální štáb včera oznámil, že jednotky ruského agresora od počátku invaze přišly na Ukrajině odhadem o 23 200 vojáků, 1 008 tanků, 2 445 bojových obrněných vozidel, 436 dělostřeleckých systémů, 151 raketometů, 77 prostředků protivzdušné obrany, 190 letadel, 155 vrtulníků a dalších 1 701 vozidel.

Zdroj: Ministerstvo obrany Ukrajiny

Tagy článku