Už žádné společné lekce plavání. Rozzuření muslimové kvůli tomu chtějí zakládat vlastní školy

Už žádné společné lekce plavání. Rozzuření muslimové kvůli tomu chtějí zakládat vlastní školy
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: muslimky
21 / 01 / 2017, 13:00

I když Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že že švýcarské úřady neporušily úmluvu o lidských právech, když odmítly osvobodit muslimské žákyně od společných plaveckých kurzů, mnoha muslimům se to stejně nelíbí.

Případ k Evropskému soudu pro lidská práva dali dva švýcarští občané tureckého původu, protože nesouhlasili s tím, že jim za neúčast jejich dcer na hodinách plavání udělily švýcarské úřady pokutu.

Mnoha muslimům se rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva nezamlouvá, a proto chtějí zakládat vlastní soukromé školy, v nichž by byli chlapci a dívky striktně odděleni.

Rodina jedné z dcer, které u soudu neuspěli, hodlá nadále bojkotovat i přes hrozící sankce rozhodnutí soudu. Její rodiče se rozhodli se místo toho založit vlastní školu, v níž by se jejich dcera už nemusela povinně zúčastňovat smíšených lekcí plavání.

Aziz Osmanoglu, otec jedné z dcer, se bez ohledu na rozhodnutí soudu zavázal, k tomu, že si ,,najde jiné cesty, jak uplatňovat svou víru".

Jeho krok neposílat dceru na smíšené plavecké lekce má i podporu Basilejské muslimské komise. Tato organizace prohlásila, že pokuta, kterou rodiny za neposílání svých dcer dostaly, byla ,,diskriminační". 

 

psali jsme:

Muslimské dívky se musejí povinně zúčastňovat společných hodin plavání, nařídil soud

související:

Zakažte burky na pracovištích, požaduje rakouský vládní konzultant pro integraci

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.