Milé děti, už žádné Vaše seriály, budete sledovat naše kreslené pořady o islámu, hrozí australští imámové

Milé děti, už žádné Vaše seriály, budete sledovat naše kreslené pořady o islámu, hrozí australští imámové
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: muslimové
09 / 02 / 2017, 16:00

Vlivní imámové v Austrálii chtějí vysílat vlastní pořady o islámu.

Australská národní rada imámů (ANIC) požaduje stažení populárního kresleného seriálu ,,Prasátko Peppa" ve prospěch alternativy, která by malé děti vzdělávala o ,,principech etice a hodnotách islámu".

ANIC podporuje spřízněnou produkční společnost One4Kids, která vyrábí islámské seriály či show pro děti. To zahrnuje i alternativu k ,,prasátku Peppovi" v podobě jiného seriálu ,,Barakah Hills".

Vlivný imám Šejch Shady Alsuleiman z ANICu už spustil benefiční kampaň, na jejímž konci má být prosazení seriálu ,,Barakah Hills" do televize. Seriál pojednává o malém městě, které je většinově muslimské.

,,Cílem nasazení tohoto seriálu je ukázat dětem, jaké je to být praktikujícím muslimem, stejně jako dobrým občanem," prohlásil Alsuleiman. ,,Prasátko Peppa" naopak podle muslimů tyto hodnoty neukazuje, právě naopak. Je velmi ,,vulgární" a jeho morální hodnota je pochybná. 

Zatím není jasné, jestli společnost One4Kids skutečně islámskou laternativu do televize nasadí a za jakých podmínek.

 

psali jsme:

VIDEO: Muž se snažil upálit uprostřed nejposvátnějšího muslimského symbolu

VIDEO: Teroristko, proč nosíš masku? Křičela na muslimku v nikábu v univerzitním areálu jiná žena

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.