Už žádný Imám nebo Saddám. Čína zakázala dávat muslimským dětem ,,extremistická" jména

Už žádný Imám nebo Saddám. Čína zakázala dávat muslimským dětem ,,extremistická&quote; jména
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: čínský muslim (Ujgur)
29 / 04 / 2017, 18:00

Čína udělala další opatření v tažení proti muslimské menšině - Ujgurům.

Čína úředně zakázala, aby muslimové dávali svým dětem ,,extremistická" jména, jako například Džihád, Imám či Saddám. Čínské úřady zveřejnily seznam 29 zakázaných jmén, které se nesmí dětem muslimů dávat. Pokud děti přece jen dostanou nějaké ze zakázaných jmén, budou místní policejní stanicí zneplatněny. Jako důvod tohoto opatření uvedly čínské úřady, že tato jména podporují ,,separatistické a náboženské tendence".

Muslimové byli s nařízením, které oficiálně nese název ,,pravidla pojmenovávání pro etnické menšiny" seznámeni prostřednictvím letáků. Zákaz má platnost hlavně v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, kde se koncentruje nejvíce čínských muslimů - Ujgurů. Již v roce 2015 došlo k zakázání 12 ,,extermistických jmén", které se vztahovalo pouze na město, respektive městkou čtvrť Chotan na západě Číny.

Toto opatření je součástí série administrativních zásahů proti muslimům, kteří se podle čínské vlády radikalizují. Už před několika týdny čínské úřady rozhodly o tom, že zakáží ,,přerostlé" bradky či nošení muslimských závojů na veřejnosti. 

Čínští komunisté se snaží dlouhodobě ideologicky působit na muslimy a pokud možno je ve sporných oblastech ,,počínštit". Administrativně omezili i jejich svátky či dodržování Ramadánu. To na druhou stranu vehnává Ujgury, respektive čínské muslimy stranu do náruče islamistického extrémismu.

psali jsme:

Čína zostřuje svou rétoriku proti islámu. Podle ní jí mohou hrozit teroristické útoky

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace