V Afghánistánu se srazily dva autobusy s cisternou. Zahynulo 73 lidí

V Afghánistánu se srazily dva autobusy s cisternou. Zahynulo 73 lidí
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Afghánistán
08 / 05 / 2016, 21:30

Jde o nejhorší silniční nehodu za posledních 20 let.

V Afhánistánu se v neděli srazily dva autobusy s cisternou, při tragické srážce zemřelo 73 lidí. Nejméně dalších 52 lidí je zraněných, čísla ještě nejsou konečná. Většina obětí jedné z nejhorších dopravních nehod za poslední roky podle agentury AFP uhořela. V obou autobusech cestovalo celkem 125 lidí.

Tragédie se stala na hlavním silničním tahu mezi hlavním městem Kábulem a Kandahárem. Po srážce se všechna vozidla vznítila a začala hořet. Bezprostředním výsledkem nehody bylo 73 mrtvých, mezi nimi ženy i děti. Další zranění byly rozvezeny do nemocnice.

Podle šéfa dopravního inspektorátu provincie Ghazní může za tragédii neopatrná jízda a také špatný stav místních silnic, které nejsou zpravidla dostatečně udržovány. Navíc dopravní předpisy se dodržují velmi špatně. Proto jsou nehody na těchto místech relativně časté.

Jedná se o největší dopravní nehodu za poslední roky. V roce 2007 zemřelo při při srážce dvou autobusů  40 lidí, o čtyři roky později při nehodě autobusu 35 lidí.

Zdroj: echo24.cz, edition.cnn.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace