V Austrálii byla brutálně ubodána britská turistka. Útočník křičel Alláhu Akbar!

V Austrálii byla brutálně ubodána britská turistka. Útočník křičel Alláhu Akbar!
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: ilustrační obrázek
24 / 08 / 2016, 10:30

Mladá britská turistka zemřela po útoku neznámého útočníka, který ji v hostelu u australského města Townsville ubodal k smrti. Při útoku byl vážně zraněn i její přítel. Zatím se ví, že 29letý útočník křičel při útoku i při zatýkání Alláhu akbar!

Lehčí zranění si z útoku muže odnesl ještě jeden místní občan. Policie prošetřuje, zda byl motivem vraždy extremismus, případně jiné motivy či pohnutky. Nevylučuje ani psychické problémy muže či závislost na drogách. Policie při zatýkání muže byla ,,konfrontována s hrozivou scénou", útočník navíc stále vykřikoval Alláhu akbar!.

Steve Gollschewski, tajemník policejního komisaře řekl, že údajné útočníkovy komentáře mohou být ,,extremistické povahy". Podle něho je možné, že byl nábožensky zradikalizován. Zatím to podle něho vypadá, že jednal osamoceně.

O útočníkovi zatím policie ví, že pobýval v Austrálii na dočasné vízum od března a nebyl dosud policii známý z nějakého předchozího trestného činu.

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.