V Austrálii se střetly stovky příznivců a odpůrců islámu a uprchlíků

V Austrálii se střetly stovky příznivců a odpůrců islámu a uprchlíků
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Reuters: Demonstrace v Sydney
19 / 07 / 2015, 13:30

O víkendu proběhly demonstrace v Melbourne i v Sydney. Musela zasahovat policie.

Mezi oběma tábory vypukly násilné střety a proti demonstrantům musela zasahovat policie.  Asi 100 demonstrantů protestovalo proti islámu, mávalo australskými vlajkami a transparenty s nápisy "Řekni NE právu šaría!" a "Nechceme přistěhovalce!" Proti nim demonstrovalo asi 250 demonstrantů s nápisy "STOP rasismu, nechceme islamofobii!"

Při nepokojích bylo zatčeno pět osob. Odpůrci islámu uvedli, že jejich projevy nebyly rasistické, ale byly "veřejnou reakcí na šok z nedávných zvěrstev islámských radikálů, a to jak v Austrálii, tak v zahraničí."

Australský premiér je kritizován ochránci lidských práv za vládní protiimigrační politiku. Operace na ochranu australských hranic před přílivem nelegálních imigrantů pod názvem Sovereign Borders (OSB) byla zahájena v září 2013. Tehdejší nová vláda si předsevzala, že zastaví enormní počet žadatelů o azyl, připlouvajících na pašeráckých lodích k australským břehům a to zejméně z Indonésie. A podařilo se jí úplně zastavit ilegální imigraci. Psali jsme v článku "Australská operace proti nelegálním uprchlíkům slaví úspěch."

Zdroj: businessinsider.com, YOuTube, RT, Reuters

Tagy článku