V Austrálii se střetly stovky příznivců a odpůrců islámu a uprchlíků

V Austrálii se střetly stovky příznivců a odpůrců islámu a uprchlíků
Autor: YouTube/ screenshot|Popisek: Reuters: Demonstrace v Sydney
19 / 07 / 2015, 13:30

O víkendu proběhly demonstrace v Melbourne i v Sydney. Musela zasahovat policie.

Mezi oběma tábory vypukly násilné střety a proti demonstrantům musela zasahovat policie.  Asi 100 demonstrantů protestovalo proti islámu, mávalo australskými vlajkami a transparenty s nápisy "Řekni NE právu šaría!" a "Nechceme přistěhovalce!" Proti nim demonstrovalo asi 250 demonstrantů s nápisy "STOP rasismu, nechceme islamofobii!"

Při nepokojích bylo zatčeno pět osob. Odpůrci islámu uvedli, že jejich projevy nebyly rasistické, ale byly "veřejnou reakcí na šok z nedávných zvěrstev islámských radikálů, a to jak v Austrálii, tak v zahraničí."

Australský premiér je kritizován ochránci lidských práv za vládní protiimigrační politiku. Operace na ochranu australských hranic před přílivem nelegálních imigrantů pod názvem Sovereign Borders (OSB) byla zahájena v září 2013. Tehdejší nová vláda si předsevzala, že zastaví enormní počet žadatelů o azyl, připlouvajících na pašeráckých lodích k australským břehům a to zejméně z Indonésie. A podařilo se jí úplně zastavit ilegální imigraci. Psali jsme v článku "Australská operace proti nelegálním uprchlíkům slaví úspěch."

Zdroj: businessinsider.com, YOuTube, RT, Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace