V Austrálii shořelo 100 domů, lidé tráví Vánoce v provizorních přístřešcích

V Austrálii shořelo 100 domů, lidé tráví Vánoce v provizorních přístřešcích
Popisek: Rozsáhlé požáry si zatím nevyžádaly žádné lidské životy
26 / 12 / 2015, 18:30

Těsně před Vánoci zachvátil les v australském státe Viktorie oheň. Díky teplému počasí se požár dál šíří, shořelo již okolo sto domů. Podle hasičů může hořet až do nového roku.

Turisticky oblíbená oblast na jihu Austrálie je dnes v plamenech. Stovky hasičů se snaží bojovat s živlem, ale podle odhadů se zcela podaří uhasit oheň až v průběhu ledna nebo dokonce února. Zatím oheň zničil okolo sto domů, další obydlí jsou v ohrožení. Naštěstí nejsou žádné oběti na životech, ale stovky lidí a turistů musely být evakuovány.

Do záchranných akcí je zapojeno celkem 500 hasičů, 60 tankerů a 18 letadel. Oheň zažehnul 19. prosince blesk a největší intenzity nabral okolo Štědrého dne. Mnozí z těch, kteří byli nuceni opustit své domovy, museli strávit vánoční noc v narychlo postavených provizorních přístřešcích.

Šíření plamenů napomáhalo teplé a suché počasí. A ačkoli se nyní trochu ochladilo a spadlo i pár kapek, oheň to nezastavilo. V Austrálii je léto v plném proudu a v tomto období jsou požáry běžné. V roce 2009 si požáry vyžádaly 173 mrtvých a shořelo celkem 200 domů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace