V Bagdádu jsou po zrušení zákazu vycházení další mrtví

V Bagdádu jsou po zrušení zákazu vycházení další mrtví
Autor fotografie: Youtube
09 / 02 / 2015, 20:30

O víkendu byl po dvanácti letech v Bagdádu zrušen zákaz vycházení. Zrušení omezení předcházely dva teroristické sebevražedné útoky, které si vyžádaly více než čtyři desítky mrtvých. V pondělí dopoledne došlo k dalšímu útoku, při kterém bylo v oblíbené restauraci zabito dalších 11 lidí. Výbuch byl zaznamenán také na severovýchodu města, kde byl zabit jeden člověk.

Obyvatelé Bagdádu o víkendu v ulicích oslavovali zrušení zákazu vycházení mezi půlnocí a pátou hodinou ranní. Ten byl zaveden v roce 2003 po americké invazi Iráku. Hlavní město se ale k normálnímu životu rozhodně nevrací. Zatímco koalice bojovala proti cílům Islámského státu v severním Iráku, dvojice sebevražedných atentátníků v sobotu odpálila bomby v restauraci a na tržišti v Bagdádu. Útoky si vyžádaly nejméně čtyři desítky lidských životů.

Po klidné neděli v pondělí udeřili teroristé znovu a to opět v oblíbené restauraci na severozápadě města. Zemřelo jedenáct lidí a zhruba čtyřicet bylo zraněno. Improvizovaná výbušnina vybuchla také v rušné ulici na severovýchodě města, kde zabila jednoho člověka a další čtyři zranila. K útokům se nikdo nepřihlásil.

Civilisté se stále častěji stávají obětmi vražedného násilí v zemi – v roce 2014 toto číslo kvůli extrémistům Islámského státu vzrostlo na více než sedmnáct tisíc.

Zdroj: CNN

Psali jsme také:

Útoky na cíle Mosulu zesilují

Kurdové v Kobani zvítězili nad islámským státem, ale město je zničené

Jak Američané pomohli stvořit Islámský stát

 

 

 

Tagy článku