V Bagdádu jsou po zrušení zákazu vycházení další mrtví

V Bagdádu jsou po zrušení zákazu vycházení další mrtví
Autor: Youtube
09 / 02 / 2015, 20:30

O víkendu byl po dvanácti letech v Bagdádu zrušen zákaz vycházení. Zrušení omezení předcházely dva teroristické sebevražedné útoky, které si vyžádaly více než čtyři desítky mrtvých. V pondělí dopoledne došlo k dalšímu útoku, při kterém bylo v oblíbené restauraci zabito dalších 11 lidí. Výbuch byl zaznamenán také na severovýchodu města, kde byl zabit jeden člověk.

Obyvatelé Bagdádu o víkendu v ulicích oslavovali zrušení zákazu vycházení mezi půlnocí a pátou hodinou ranní. Ten byl zaveden v roce 2003 po americké invazi Iráku. Hlavní město se ale k normálnímu životu rozhodně nevrací. Zatímco koalice bojovala proti cílům Islámského státu v severním Iráku, dvojice sebevražedných atentátníků v sobotu odpálila bomby v restauraci a na tržišti v Bagdádu. Útoky si vyžádaly nejméně čtyři desítky lidských životů.

Po klidné neděli v pondělí udeřili teroristé znovu a to opět v oblíbené restauraci na severozápadě města. Zemřelo jedenáct lidí a zhruba čtyřicet bylo zraněno. Improvizovaná výbušnina vybuchla také v rušné ulici na severovýchodě města, kde zabila jednoho člověka a další čtyři zranila. K útokům se nikdo nepřihlásil.

Civilisté se stále častěji stávají obětmi vražedného násilí v zemi – v roce 2014 toto číslo kvůli extrémistům Islámského státu vzrostlo na více než sedmnáct tisíc.

Zdroj: CNN

Psali jsme také:

Útoky na cíle Mosulu zesilují

Kurdové v Kobani zvítězili nad islámským státem, ale město je zničené

Jak Američané pomohli stvořit Islámský stát

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace