V Bangladéši byl brutálně zabit hinduistický kněz. Vraždili islamisté?

V Bangladéši byl brutálně zabit hinduistický kněz. Vraždili islamisté?
Autor: redakční databáze|Popisek: Bangladéš
07 / 06 / 2016, 18:00

Sektářské násilí v Bangladéši pokračuje. Pravděpodobně za ním stojí islámští fundamentalisté.

V úterý zemřel násilnou smrtí v Bangladéši hinduistický kněz. Podle policejní zprávy byl brutálně zavražděn, když jej nejprve útočníci postřelili a pak umlátili k smrti. Duchovní měl na kole jet do chrámu v jihozápadním Bangladéši, když jej dostihli tři neznámí pachatelé na motocyklech. Ti pak na kněze brutálním způsobem zaútočili, až jej usmrtili.

Policie zatím nemá přímé vodítko, kdo může za vraždou stát, podezřívá však místní islamistické fundamentalisty. Ti mají stát i za dalšími vraždami, které byly za poslední měsíce v Bangladéši spáchány. Vzorec vražd za uplynulé měsíce je podle policie stejný. Zatím se ale k činu nepřihlásila žádná skupina.

Vražda duchovního se stala poté, co prokazatelně islámští fanatikové zavraždili ženu policejního komisaře. Ten vyhlásil boj proti islámským militantním skupinám a drogovým kartelům v Čattagrámu, druhém největším městě Bangladéši.

Bangladéšské úřady mají za to, že drtivou většinu vražd páchají právě militantní islámské bojůvky, které se dlouhodobě nedaří zpacifikovat. Oběti zahrnují různé sociální či náboženské skupiny obyvatelstva, jako například ateisty, učitelé, občanské aktivisty, cizince a další. Premiérka Hasína Vadžídová bere jako jednu ze svých priorit právě potírání radikálních islamistů na území Bangladéše.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace