V Bangladéši roste sektářské násilí: Islamisté zavraždili profesora angličtiny

V Bangladéši roste sektářské násilí: Islamisté zavraždili profesora angličtiny
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Bangladéš
23 / 04 / 2016, 12:00

Bangladéš je svědkem vyostřených náboženských střetů, profesor angličtiny byl zavražděn fanatickými islamisty.

Bangladéš zmítají ostré náboženské střety. V sobotu byl zavražděn blízko svého domu ve městě Rajshahi univerzitní profesor angličtiny Rezaul Karim Siddique. Podle policie jej napadli dva nebo tři ozbrojení motorkáři - islamisté, kteří svou oběť napadli zezadu, když čekal na autobus, a ubodali k smrti. Policie brutální vraždu vyšetřuje, útočníci jsou stále  na útěku.

Bangladéš se dlouhodobě potýká s vypjatými náboženskými spory, které přerůstají v násilí. Na začátku dubna byl zavražděn studentský aktivista, který veřejně demonstroval proti radikálnímu islamismu a Islámskému státu. Byl rovněž zavražděn islamisty, kteří jsou podle vlády zdrojem napětí v celé zemi.

Nyní se podobný incident opakuje. Obětí sektářského násilí je však profesor angličtiny Siddique, který veřejně nijak nevystupoval proti islámu. Podle dostupných zpráv pouze organizoval v rámci univerzity různé kulturní akce a chystal se otevřít hudební školu ve své rodné vesnici Bagmara. Z ní se však podle policie rekrutují nebezpeční islamisté, jež jsou zdrojem napětí  v oblasti. Jestli stopy vedou právě sem, policie zatím vyšetřuje.

Podle policejních zpráv byl vzorec vraždy stejný jako v případě dalších násilných činů provedených bangladéšskými islamisty. Několik náboženských fanatiků na motorkách si počkalo na svou překvapenou oběť a tu brutálním způsobem usmrtili, aniž by měla možnost se bránit.

 

 

Zdroj: edition.cnn.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.