V Bělehradě byla srovnána se zemí mešita. Je to útok na muslimy, stěžuje si hlavní srbský duchovní

V Bělehradě byla srovnána se zemí mešita. Je to útok na muslimy, stěžuje si hlavní srbský duchovní
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: mešita
28 / 05 / 2017, 18:00

Na okraji Bělehradu byla zbourána mešita.

Srbské úřady nařídily demolici mešity i přes protesty muslimů na okraji srbského Bělehradu. Mešita totiž byla postavena bez povolení. Policie obehnala v pátek místo, na němž mešita stojí a vzápětí se ,,pustila do práce" těžká technika, jež mešitu zbourala.

Demolice se uskutečnila jeden den před začátkem postního měsíce ramadánu. Výstavba dvoupatrové mešity byla zahájena v roce 2014, i když neměla potřebné povolení od stavebního úřadu.  

Hlavní srbský muslimský duchovní Muhamed Hamdi Jusufspahić však řekl, že srbské úřady islámské komunitě žádné stavební povolení nevydaly už 50 let. Muslimové měli za to, že takové povolení k výstavbě mešity nepotřebují. Jusufspahiće zbourání mešity rozlítilo. Na svém Facebooku napsal, že demolice stavby je ,,útokem na srbské muslimy".

V Bělehradě, který má 1,6 milionu obyvatel, žije zhruba 20 tisíc praktikujících muslimů. Město má v současné době jednu mešitu. Ta byla postavena v roce 1557 za nadvlády Osmanské říše.

 

psali jsme:

Video: Ruská policie vyhodila do vzduchu ilegální muslimskou modlitebnu

 

Zdroj: balkaninsight.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace