,,V Benátkách je příliš mnoho nevěřících". Tři džihádisté chtěli vyhodit slavný italský most do vzduchu

,,V Benátkách je příliš mnoho nevěřících&quote;. Tři džihádisté chtěli vyhodit slavný italský most do vzduchu
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: most Rialto
31 / 03 / 2017, 16:00

Italští policisté zabránili teroristickému útoku, když zatkla tři džihádisty.

Italští policisté překazili teroristický útok, kdy tři muži z džihádistické buňky plánovali vyhodit do vzduchu slavný most Rialto v Benátkách. Skupina měla předtím oslavovat teroristický útok v Londýně, při němž zemřeli čtyři lidé.

Podle vrchního benátského prokurátora Adelchi D'Ippolita nebyli muži členy Islámského státu, jak se původně předpokládalo, ale jeho sympatizanty. Vrchní prokurátor k případu prohlásil, že muži usoudili, že v Benátkách je ,,příliš mnoho nevěřících". Rozhodli se tak nechat vybuchnout slavný most Rialto, aby se pak sami ,,dostali do nebe".

související: Slavný London Bridge byl evakuován kvůli bezpečnostní hrozbě

D'Ippolito dále uvedl, že policie delší dobu skupinu sledovala. Napíchla jejich telefony, nasadila odposlouchávací zařízení do jejich bytů a sledovala jejich komunikaci. Policie zasáhla proti džihádistům v okamžiku, když už věděla o úmyslu, že chtějí spáchat teroristický útok v Benátkách. Podle  D'Ippolita všichni tři muži žili v Itálii legálně.

Policie po zatčení nebezpečné teroristické skupiny provedla sérii dalších razií proti podezřelým džihádistům v Benátkách, ve města Treviso a Mestre.

 

 psali jsme:

VIDEO: V Londýně řádil muslimský terorista: čtyři lidi zabil, dalších čtyřicet zranil

 

Zdroj: express.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace