V Berlíně vjel řidič do davu lidí: Nejméně jeden mrtvý a mnoho zraněných. Auto skončilo ve výloze

V Berlíně vjel řidič do davu lidí: Nejméně jeden mrtvý a mnoho zraněných. Auto skončilo ve výloze
Autor fotografie: koláž redakce|Popisek: Právě se stalo
08 / 06 / 2022, 12:30

Dnes najel do davu lidí řidič u berlínského náměstí Breitscheidplatz. Na místě je nejméně jeden mrtvý a několik zraněných Na místě je nejméně jeden mrtvý a několik zraněných. Podle policie není jasné, zda se jednalo o úmysl, či nehodu. Řidiče policie zadržela.

V Berlíně najel po desáté hodině řidič do davu lidí a nejméně jednoho člověka usmrtil. Auto přejelo přes chodník a skončilo ve výloze obchodu. Podle očitých svědků vůz jel vysokou rychlostí, asi 150 km za hodinu.

Z místa je hlášeno 10 zraněných, původní zprávy hovořily o 30. Policie, podle níž není zatím jasné, jestli se jednalo o úmysl, nebo nehodu, muže zajistila. To zjistí až následně výslechem zadrženého muže.

K incidentu došlo blízko místa, kde v prosinci 2019 spáchal teroristický útok Tunisan, který předtím neúspěšně žádal o udělení azylu. K útoku se posléze přihlásila teroristická organizace Islámský stát Tehdy zabil muž 12 lidí včetně jedné Češky. Na náměstí Breitscheidplatz se nachází od té doby betonové bloky a další zábrany.

Zdroj: dw.com, Reuters

Tagy článku