V berlínském muzeu byla vystavena replika části Hitlerova bunkru

V berlínském muzeu byla vystavena replika části Hitlerova bunkru
Autor: Flickr.com|Popisek: Adolf Hitler a Benito Musolini
28 / 10 / 2016, 13:00

V soukromém muzeu v Berlíně je od čtvrtka možnost vidět unikátní model části Hitlerova bunkru, kde prožil své poslední dny života

Kurátor zajímavé expozice Wieland Giebel, že výstava může být zhlédnuta pouze prostřednictvím k tomu určeného průvodce.

Replika zaujme návštěvníka především přesným vyobrazením Hitlerova obývacího pokoje a kanceláře. Je zde také k vidění obraz Hitlerova hrdiny Fridricha II. a další dobové ,,propriety", jako například noviny, telefon či knihy.

 

Ne všem se ale expozice bunkru zamlouvá. Blízké muzeum Topografie teroru kritizuje výstavu, že se jedná o lacinou show, což ovšem Giebel odmítá.

Bunkr byl postaven v roce 1944 a byl určen zhruba pro 3 500 lidí. Na konci války se v něm ale tísnilo 12 000 lidí, kteří doufali, že Německo, které se nacházelo těsně před kolapsem, dokáže zvrátit pro ně krajně nepříznivý průběh války.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace