V britském Telfordu byl napaden další Polák. Utrpěl řezné rány do krku

V britském Telfordu byl napaden další Polák. Utrpěl řezné rány do krku
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
17 / 09 / 2016, 15:00

Ve Velké Británii neutichají útoky proti Polákům. Nejnovější případ napadení polsky hovořícího studenta se stal v Telfordu.

Útoky z nenávisti nabírají ve Velké Británii po brexitu na obrátkách. Po útocích v Harlow a Leedsu byl fyzicky napaden polský student Bartosz Milewski.

Student jel navštívit své přátelé ve městě Donnington blízko Telfordu ve čtvrtek večer. Skupina přátel včetně Milewského seděla večer v nedalekém parku, když je spatřila další tříčlenná skupina útočníků.

 

Jeden z nich podle serveru Independent pak zaútočil na Milewského rozbitou lahví a tou jej vážně pořezal do krku. Polák musel okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a potřeboval více než 10 stehů na sešití zranění po útoku. Jeho přátelé vypověděli, že byl napaden jen proto, že mluvil polsky.

Policie vyšetřuje stejně jako předešlé útoky v Harlow a Leedsu jako útoky z nenávisti a prosí očité svědky, aby se přihlásili. Zatím nebyl nikdo zatčen. Podle policejní zprávy se podařilo třem podezřelým z místa činu utéct.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace