V Bruselu dnes budou jednat ministři vnitra zemí EU o imigrantech

V Bruselu dnes budou jednat ministři vnitra zemí EU o imigrantech
Popisek: Ministr Chovanec hodlá v Bruselu tlumočit zamítavý postoj ČR k přijetí uprchlíků podle plánů EU
14 / 09 / 2015, 11:45

Setkání ministrů je svoláno především kvůli problematice 120 tisíc uprchlíků z Itálie a Řecka, které navrhuje EU rozdělit mezi země s dosud nízkým počtem běženců. Jedná se tedy i o Českou republiku.

Na dnešek na 15:00 je naplánována schůze ministrů vnitra členských zemí EU, aby společně jednali o imigrační krizi. Země se stále nejsou schopny dohodnout, jak naložit s uprchlíky. Mezi státy se zamítavým postojem k přerozdělení imigrantů podle kvót patří především tzv. visegrádská skupina (V4) - Slovensko, Maďarsko, Polsko a Česká republika.

Evropská komise přišla nedávno s návrhem na přerozdělení 120 tisíc uprchlíků zejména ze Sýrie, Iráku a Eritreje, kteří jsou nyní na území Itálie a Řecka, mezi ostatní země unie. K převzetí odpovědnosti jsou hnány především země, které nejsou tak zasaženy imigrační krizí, respektive přes jejichž území migranti putují do bohatších západních zemí. Tedy právě země V4.

Česká republika, kterou bude zastupovat ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), hodlá prý trvat na svém zamítavém postoji na přerozdělení uprchlíků. Evropská komise by přitom ráda schválila balík opatření 8. října. Pokud dnes nedojde ke shodě, budou jednání pokračovat, tentokrát na vyšší úrovni - premiérů a prezidentů zemí EU.

Mezitím, než se státy dohodnou, sahají již některé země pro partikulární opatření. Německo o víkendu opět zavedlo kontrolu svých hranic s Rakouskem. Česká republika na to reagovala navýšením počtu příslušníků cizinecké policie v Jihočeském a Jihomoravském kraji.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace