V Bruselu jednáním s partnerskými státy skončí summit NATO

V Bruselu jednáním s partnerskými státy skončí summit NATO
12 / 07 / 2018, 08:00

Závěrečný den bruselského summitu NATO bude dnes věnovaný především spolupráci s partnerskými zeměmi. Českou republiku budou zastupovat premiér Andrej Babiš a Jan Hamáček pověřený řízením ministerstva zahraničí.

Jednání zahájí diskuse šéfů států a vlád 29 zemí NATO s prezidenty Gruzie a Ukrajiny. Spor Maďarska a Ukrajiny o jazykový zákon zabránil konání standardního jednání aliance a Ukrajiny, zvolen byl podle diplomatů proto tento náhradní širší formát.

Dvoudenní alianční summit bude následně ukončen setkáním zástupců všech 39 států, které se podílí na nyní posilované podpůrné misi NATO v Afghánistánu. Aliance v zemi nebojuje, její vojáci se ale podílejí na podpoře a rozvoji tamních bezpečnostních sil.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace