V Bulharsku explodoval nákladní vlak, nejméně čtyři lidé zemřeli

V Bulharsku explodoval nákladní vlak, nejméně čtyři lidé zemřeli
Autor fotografie: Shkumbin Saneja (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační obrázek
10 / 12 / 2016, 08:30

Na severovýchodě Bulharska vykolejil a následně explodoval nákladní vlak s cisternami. Nejméně čtyři lidé zemřeli a desítky dalších utrpěly zranění, informoval server Novinite.

Nehoda se stala v 05:40 místního času (04:42 SEČ) u nádraží obce Chitrino, která leží severně od města Šumenu. Na místě zasahují četné týmy hasičů, policie a záchranná služba, sdělila mluvčí šumenské policie Asja Jordanovová. Vlak byl naložen zkapalněným ropným plynem.

Hasiči evakuují obyvatele domů v okolí místa neštěstí. Nejméně 25 lidí bylo hospitalizováno, mnoho z nich těžce zraněných - podle údajů ministerstva vnitra je to 12 lidí.

Všechny sanitky z nedalekých měst Razgrad, Shumen a Targovište byly nasazeny na místě incidentu, sdělil vedoucí bulharské hasičské služby Nikolaj Nikolov.

Zdroj: ČTK, Novinite

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.