V Calais opět vznikají ilegální utečenecké tábory

V Calais opět vznikají ilegální utečenecké tábory
28 / 12 / 2016, 10:15

„Stovky uprchlíků se vracejí do utajených táborů v okolí Calais a doufají, že dosáhnou břehů Velké Británie,“ uvádí britský tisk.

Obyvatelé Calais prý zaznamenali, že vzniká dalších šest nových táborů a v každém z nich přežívá několik desítek migrantů. Děje se tak přitom jen pár týdnů po tom, co byla zlikvidována kontroverzní „Džungle“. Likvidaci tábora přitom francouzské úřady označovaly za velký úspěch. Uvedl to včera ve svém článku britský The Sun.

Kam s nimi?

„Jeden takzvaný tajný kemp leží na okraji malé francouzské vesničky Norrent-Fontes, asi 30 kilometrů od přístavu Calais,“ píše server. Do táborů přicházejí i nezletilé děti, které doufají v lepší život v Británii. Jsou však mezi nimi i dospělé osoby, které se za děti jen vydávají, aby zvýšily své šance na získání azylu a lepšího zacházení. Běženci se údajně snaží být nenápadní a nestojí o pozornost úřadů, to zvyšuje šanci na jejich ilegální cestu do Británie. Jeden z táborů je totiž jen dva kilometry od odpočívadla, kde zastavují kamiony před cestou přes Kanál.

TAG: CALAIS

Místní úřady nicméně tyto zprávy popírají a tvrdí, že v regionu nejsou žádné nelegální tábory, současně popírají, že zaznamenaly nárůst uprchlíků. 

Uprchlíci mimo jiné tvrdí, že původní Džungli opustili s vidinou, že budou přesunuti do ostrovního království. Zatím se tak nestalo, ale to mnoha migrantům nebrání zkusit štěstí znovu.

V Calais se opakuje stejná situace jako v Paříži, kde žije mnoho obyvatel afrického a arabského původu, a kde se od června 2015 vytvořila řada podobných přistěhovaleckých táborů, které úřady vždy nakonec evakuovaly, aby za několik týdnů vyrostly nové.

Video: Francouzské úřady opět likvidují nelegální uprchlický tábor v Paříži

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace