V Čečensku dopadli extrémně nebezpečného teroristu napojeného na IS

V Čečensku dopadli extrémně nebezpečného teroristu napojeného na IS
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vlajka Islámského státu
15 / 01 / 2017, 14:00

Zprávu potvrdil čečenský prezident Ramzan Kadyrov.

V sobotu napsal Kadyrov na na sociální síť Instagram, že ,,vysoce nebezpečný terorista" Imran Datsayev byl v sobotu zadržen. Spolu s ním i dalších 50 členů teroristické skupiny, která má mít úzké vazby na IS.

Kadyrov dodal, že zvláštní operace na jeho dopadení se dříve nepodařila, až nyní.

Datsayev byl dopaden blízko obchodního centra v centru hlavního města Grozného. Přivolaná policie mu zablokovala cestu. I když na policii hodil terorista granát, podařilo se jej nakonec zajmout živého.

Nyní policie Datsayeva podrobuje policie výslechům. Podle Kadyrova se jedná o zvlášť nebezpečného teroristu a jeho zadržení mohlo předejít mnoha teroristickým útokům.

 

psali jsme:

Německé úřady o islámském teroristovi z Berlína věděly několik měsíců. Teď za jeho dopadení nabízí odměnu 100.000 eur

Není terorista jako terorista

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.