V centru Jakarty útočili islamisté, zabili nejméně šest lidí

V centru Jakarty útočili islamisté, zabili nejméně šest lidí
Popisek: Ilustrační obrázek
14 / 01 / 2016, 07:45

Jakarta 14. ledna (ČTK) - Série šesti silných explozí otřásla dnes centrem indonéské metropole Jakarty. Podle očitých svědků se z místa incidentu ozývaly výstřely, zabito bylo nejméně šest lidí.

Podle agentury AFP byla explozemi poškozena místní policejní stanice. Do útoku se zapojilo údajně až 14 teroristů.

Výbuchy způsobily škody v živé čtvrti nedaleko rušného obchodního střediska. V oblasti jsou mezinárodní hotely, restaurace, zahraniční velvyslanectví a kanceláře. Dvě nálože údajně explodovaly u velvyslanectví Pákistánu a Turecka.

Policie oznámila, že nejméně jednu z explozí způsobila bomba odpálená sebevražedným atentátníkem v jedné z kaváren. Podle některých novinářů se v kavárně Starbucks odpálili hned tři atentátníci. Mezi dalšími útočníky a policisty propukla přestřelka.

Policisté vyzvali obyvatele centra Jakarty, aby se nepřibližovali k oknům. Tři z mrtvých jsou civilisté, tři příslušníky bezpečnostních složek. Útočníci při akci údajně použili i granáty.

Indonéská policie je už od konce loňského roku ve stavu nejvyšší pohotovosti. Úřady v prosinci oznámily, že zmařily plán islámských radikálů na útoky proti vládním budovám a sídlům zahraničních misí. Na Nový rok střežilo kostely, letiště a další veřejná místa na 150.000 indonéských policistů.

Tagy článku