V centru Jakarty útočili islamisté, zabili nejméně šest lidí

V centru Jakarty útočili islamisté, zabili nejméně šest lidí
Popisek: Ilustrační obrázek
14 / 01 / 2016, 07:45

Jakarta 14. ledna (ČTK) - Série šesti silných explozí otřásla dnes centrem indonéské metropole Jakarty. Podle očitých svědků se z místa incidentu ozývaly výstřely, zabito bylo nejméně šest lidí.

Podle agentury AFP byla explozemi poškozena místní policejní stanice. Do útoku se zapojilo údajně až 14 teroristů.

Výbuchy způsobily škody v živé čtvrti nedaleko rušného obchodního střediska. V oblasti jsou mezinárodní hotely, restaurace, zahraniční velvyslanectví a kanceláře. Dvě nálože údajně explodovaly u velvyslanectví Pákistánu a Turecka.

Policie oznámila, že nejméně jednu z explozí způsobila bomba odpálená sebevražedným atentátníkem v jedné z kaváren. Podle některých novinářů se v kavárně Starbucks odpálili hned tři atentátníci. Mezi dalšími útočníky a policisty propukla přestřelka.

Policisté vyzvali obyvatele centra Jakarty, aby se nepřibližovali k oknům. Tři z mrtvých jsou civilisté, tři příslušníky bezpečnostních složek. Útočníci při akci údajně použili i granáty.

Indonéská policie je už od konce loňského roku ve stavu nejvyšší pohotovosti. Úřady v prosinci oznámily, že zmařily plán islámských radikálů na útoky proti vládním budovám a sídlům zahraničních misí. Na Nový rok střežilo kostely, letiště a další veřejná místa na 150.000 indonéských policistů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.