V Číně zemřelo 35 lidí při nehodě autobusu

V Číně zemřelo 35 lidí při nehodě autobusu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Čína
27 / 06 / 2016, 06:00

Příčiny nehody zatím nejsou známé.

V neděli se stala ve střední Číně vážná dopravní nehoda. Ze zatím nezjištěných příčin zde narazil autobus do ochranného zábradlí a vzápětí začal hořet. Zemřelo celkem 35 lidí, 20 lidí je zraněných, když převážně utrpěli popáleniny různého stupně. V autobusu v moment nehody cestovalo 55 lidí.

Nehoda se stala v čínské provincii Chu-nan. Mezi oběťmi neštěstí jsou i dvě děti. Řidič autobusu, který nehodu přežil, byl zadržen a v nejbližších dnech ho čeká výslech, aby se objasnila skutečná příčina havárie autobusu.

Podle prvních informací může být příčinou nehody olejová skvrna na silnici, jež způsobila náraz autobusu do hrazení a následný požár.

Příčinou častých dopravních nehod v Číně může být i špatný technický stav vozidel, neudržované silnice či vyčerpaní řidičí, kteří se tak mohou dopouštět chyb v řízení. Podle Světové zdravotnické organizace zemře na čínských silnicích ročně přes 250 000 lidí.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace