V Dánsku se chtěl odpálit íránský azylant na střeše budovy. Po hodině a půl se vzdal a byl zatčen

V Dánsku se chtěl odpálit íránský azylant na střeše budovy. Po hodině a půl se vzdal a byl zatčen
Autor: redakční databáze|Popisek: Dánsko
11 / 08 / 2016, 13:00

Dánsko zažilo ,,planý poplach" z teroristického útoku, když se chtěl žadatel o azyl odpálit na střeše azylového centra.

V Dánsku se chtěl včera na střeše azylového centra odpálit íránský uprchlík. Po hodině a půl patové situace, dané neúspěšným vyjednáváním, nakonec žadatel o azyl slezl dolů, načež byl ihned zatčen policií, která budovu mezitím obklíčila.

Podle policejní zprávy vylezl 22letý muž na střechu budovy azylového centra, v níž dočasně bydlí asi 500 migrantů, ve městě Nyborg na ostrově Fyn. Podle svědků držel muž v ruce předmět podobný granátu a vyhrožoval, že se vyhodí do povětří. Obyvatelé azylového centra museli být proto evakuováni policií.

Později se však žadatel o azyl dobrovolně vzdal a byl policií zatčen. Ke svému činu řekl, že trpěl steskem po domově a měl vážné problémy v osobním životě.

Každý rok zažádá o azyl v Dánsku mezi 3 000 - 7 000 lidí.

Zdroj: dailymaly.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace