V dubnu čeká cestující do Velké Británii kolaps dopravy

V dubnu čeká cestující do Velké Británii kolaps dopravy
Autor: „Routemaster Bus, Piccadilly Circus“ od Andrew Dunn (Wikipedia user Solipsist) – Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Doprava v Londýně
24 / 03 / 2015, 07:45

Od 8. dubna se ve Velké Británii chystají nová bezpečnostní opatření, která mohou způsobit kolaps v přístavech, na železničních stanicích a sekundárně i letištích. Dlouhé kolony na odbavení se očekávají především v přístavu Dover. Začnou totiž platit nová pravidla kontrol pasů.

Počínaje osmým dubnem budou prováděny kontroly každého pasažéra, při vjezdu do UK i odjezdu. V současné době cestující opouštějící přístavy a kanály často bez kontrol. Podle nových pravidel, bude každý pas fyzicky snímán pracovníkem trajektu nebo vlaku a bude z něj vytvářen elektronický záznam pro ministerstvo vnitra. Kontroly se budou vztahovat na každého turistu včetně řidičů kamionů, kteří po tomto datu budou opouštět Velkou Británii.

Ministr pro imigraci James Brokenshire prohlásil, že zaváděné kontroly v přístavech budou hodně podobné kontrolám na letištích.

Kritici říkají, že pokud úředníci narazí na problém s jedním cestujícím, zbytek bude mít zpoždění. Britská Komora námořní dopravy prohlásila, že zkouška byla provedena v listopadu, kdy zástupci University of Kent monitorovali dopravní situaci. Ukázalo se, že odbavovací čas se téměř zdvojnásobil pro většinu turistů. Dále bylo zjištěno, že v nejrušnějších dnes v létě by se zavedením výstupních kontrol pro turisty i kamiony mohla vytvořit kolona o délce 8,5 kilometru blokující cestu z Doveru až téměř do Folkstone. Konzervativní poslanec za Dover and Deal Charlie Elphicke prohlásil ve sněmovně, že bude třeba vybudovat parkoviště pro tisíc kamionů, aby se předešlo zácpám na M20.

Striktní kontrola pasů je velmi opožděné plnění Cameronova předvolebního slibu z voleb v roce 2010, že zavede kontrolu každého pasažéra, který vstupuje do země nebo ji opouští. Kontroly se odložily o jeden týden kvůli Velikonocům.

Nová bezpečnostní opatření mají pomoci policii a dalším bezpečnostním složkám monitorovat zločince a teroristy.

Zdroj: www.express.co.uk a Ostrovní listy

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace