V Egyptě povstali demonstranti proti prezidentovi Sísímu. Desítky lidí bylo zatčených

V Egyptě povstali demonstranti proti prezidentovi Sísímu. Desítky lidí bylo zatčených
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Abdal Sísí
12 / 11 / 2016, 12:30

Přibližně 130 lidí skončilo v policejních poutech poté, co v pátek propukly v egyptských městech demonstrace proti prezidentovi Abdalovi Sísímu.

Demonstranti vystoupili především proti snižující se životní úrovni a zdražování. Zatýkání demonstrantů probíhalo mimo jiné v hlavním městě Káhiře, kde policisté zajistili 39 protestujících či v přístavu Suez.

 

Nespokojení lidé vyšli také do ulic v guvernorátu Buhajra na severu země. Tam bezpečnostní složky použily proti demonstrantům slzný plyn a gumové projektily.

Egypt v současné chvíli trápí především propad importu a vysoká inflace, která dosahuje až 14%. Předpokládá se však, že v nadcházejících měsících ještě vzroste.

Vláda spustila před časem úsporný ekonomický program, který podle ní již nešlo dále oddalovat, protože Egypt se dlouhodobě nachází v prudkém ekonomickém útlumu.

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.